ramazanebb
27 Mayıs 2018 Pazar
Anasayfa > Türkiye > Fethullah Gülen'in avukatından operasyon açıklaması

Fethullah Gülen'in avukatından operasyon açıklaması

19.12.2013 11:05 12 14 16 18 yazdır
Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, 'yolsuzluk ve rüşvet' operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı.
Fethullah Gülen'in avukatından operasyon açıklaması
Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, "yolsuzluk ve rüşvet" operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı. Erdemli, "Muhterem Fethullah Gülen'in bu soruşturmalar ve bunları yürüten kamu görevlileriyle en küçük bir ilgi ve bilgisi bulunmamaktadır" dedi.
Avukat Orhan Erdemli, "yolsuzluk ve rüşvet" operasyonu ve sonrasında yaşanan sürece ilişkin yazılı açıklama yaptı. "Müvekkilim Fethullah Gülen'e ağır ithamlar yöneltilmesi büyük bir haksızlıktır" diyen Erdemli'nin açıklaması şöyle:

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından son iki günde bazı iş adamları, bürokratlar ile siyasilerin yakınları gözaltına alınmıştır. Soruşturmaya konu olan yolsuzluk, rüşvet ve kaçakçılık iddiaları, her ülkede karşılaşılabilen olaylardandır. Nitekim adli organlar ve bağımsız yargı, bunları soruşturmak ve yargılamak için vardır. Devlet ve toplumlar, bu suçlarla mücadele ettikleri ölçüde demokratik hukuk devletinden söz edilebilir. Dolayısıyla gündemdeki soruşturmaları normal yargı süreci içinde, soğukkanlılıkla değerlendirmek gerekir. Soruşturmalar nedeniyle birtakım haber ve yazılarda müvekkilim Fethullah Gülen'e ağır ithamlar yöneltilmesi büyük bir haksızlıktır. Toplumda müvekkilim aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışan hukuka aykırı yayınlar son derece esef vericidir. Bu tür söylemler, yargı sürecini olumsuz etkilemeyi ve kamuoyunun dikkatini soruşturmadan ve suçlamaların muhtevasından uzaklaştırmayı hedeflemektedir. Müvekkilim hakkında ortaya atılan iddialar kesinlikle asılsız ve mesnetsizdir. Muhterem Fethullah Gülen'in bu soruşturmalar ve bunları yürüten kamu görevlileriyle en küçük bir ilgi ve bilgisi bulunmamaktadır. Açıkça belirtmek isteriz ki; 'hükümete savaş açma', 'operasyon başlatma', 'kirli oyunlar oynama', 'tuzak kurma', 'köşeye sıkıştırma' ? gibi iddialar tamamen kötü niyetli ve hayal mahsulü isnatlardan ibarettir. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri