İÇİMİZDE Kİ AKP’LİLER (1)


Çok sıradan bir başlık oldu farkındayım. Öyle ya bilhassa 15 Temmuz menfur darbe girişimi sonrasında Türkiye’nin partisi AK Parti’nin kendisini çek etmesini gerektiren çok önemli ve sıklıkla konuşulan bir durum.
Kolay değil yüzyılların esaretinden kurtarılan bir ülkenin en gözde partisi alt edilmek isteniyor.
Gözde derken elbette ki hizmette bütünlüğü ve samimiyeti ortaya koyan bir partiden bahsediyoruz.
Kolay değil Cumhuriyet tarihinin toplamının iki hatta üç katından fazla hizmet veren bir iktidar partisini ancak içteki dahili bedbahtlarla aşabilirsiniz.
Gerek sosyal medyada ki iftira boyutunu dahi aşan iddialar, gerekse sözüm ona parti içi eleştirmenler.
Her fırsatta pireyi deve yapmayı marifet bilip partiyi zarara uğratmayı misyon edinenlerden bahsetmek istiyorum.
Tıpkı AK koyunun kara kuzuları gibi.
Ak koyunun kara kuzusu olabileceği gibi, AK Partinin AKP’lilerinin de olması pek tabi mümkündür.
Yıllarca dava şuurunu taşımadan menfaatlerin çeliştiği noktaya kadar AK Partili olduğunu dile getirenler mutlak odur ki menfaatinin bittiği noktada aslında dava şuurunda olmadığını da gözler önüne seriyor.
Sırtını bir milletvekiline, bir bürokrata, bir bakana dayayan ne hikmettir ki kendini vazgeçilmez sanıyor.
Hayatı boyunca AK davaya gönül vermemiş bir seçim çalışmalarında bayrağı asmaktan dahi imtina eden bazıları var ki bunların adını koymakta bile zorlanır hale geldik.
Kimilerine göre bunlar içimizde ki AKP’liler,
Kimilerine göre AK Koyunun kara kuzuları.
Bunlar sosyal paylaşım sitelerinde sözüm ona özeleştiri yaptığını iddia edip parti yöneticilerini belediye başkanlarını alaşağı etme, aşağılamak gayretinde bulunuyorlar.
Söyler misiniz hangimiz dışarıda bulunduğumuz ortamlar da annemiz, babamız, kardeşimiz hakkında aynı eleştirisel eylem içinde oluruz?
Tam da bam telinin koptuğu nokta.
“Kol kırılır yen içinde kalır”
Maalesef kolu hem kırıp hem de milyonlara bu kol kırık diyerek bulunduğu camiayı murdar etme gayretinde olanlara pes dememek elde değil.
Bu bilgiler ve yorumlar ışığında 22 ve 26. Dönem Erzurum Milletvekilliği görevlerini yürütmüş Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın danışmanlığını yapan hemen her ortamda onu yalnız bırakmayan birçok mahremiyetine hakim olan radyo programcısı Fuat Yılmaz’ın AK Partili belediye başkanı hakkında sosyal medyadan yapmış olduğu içeriğinde büyük anlamlar yüklenen çirkin yorumu sizlere yorumsuz yayınlıyorum.
Sahi İçimizde ki AKP’lileri ararken çok uzaklara gitmemize gerek var mı?
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.