Müslümanın ahvali ile ümmetin üvey evlatları

Bugün Cuma namazında yine gıyabı cenaze namazı kılacağız. Mısır'da Firavuna, Suriye'de Esed'e Filistin'de İsrail ile aklımıza gelirse de Ümmetin ÜVEY evlatları Türkmen için Kerkük'te peşmergeye ,Doğu Türkistan da UYGUR için ise Çin e kızacağız, söveceğiz belki beddua edeceğiz.

Asıl kızılması gerekene kendimize Müslümanlığımızla-Türklüğümüz le ,yüzleşip en azından bir kendimizi sılaya çekip sorgulayamayacağız.

Müslüman isen son görev musalla taşında o da kabul olursa gıyabı cenaze namazı kılmaktır anlayışı acının ıstırabın kolaycılığından başka bir şey değildir?!..?

Müslümanın işi bir hafta sanal alemde simgelerle enerjisini tüketip bir Cuma içindeki hıncını musalla taşına döktü mü 4+4 Müslümanlık tamamdır oh ne güzel siz Allah(cc) Resulunu daha doğmadan hazırlanışı ve hayatının her saniye ve karesini bu Müslümanlığımızın neresine benzeteceğiz..!

Hiç Müslüman kardeşine zulmeden Müslümanın Müslümanlığını sorgulamaz. Adeta yeryüzü tanrısı edindikleri ve kendi ellerinden zulüm ile ilahlaştırdıkları putlarını sorgulamaz.

Hiç ideolojisini fikrini partisini parti liderini sorgulamaz. Hala utanmadan ülke içinde bin bir fıkraya bölünüp adeta fitne pazarına dönmüş Müslüman anlayışını sorgulamaz.

Hiç bu kadar üniversitesi akademisyeni olup ilim adına bir dirhem ortaya koyamayanl müslümanını yada vatan millet deyince mangalda kül bırakmayan milliyetçiliğini sorgulamaz.

Rektörler değişti ,dekanlar değişti, bakanlar başbakanlar dahil her şey değişti ama Müslümanın makus talihi neden değişmez diye sorgulamaz.

Cehalet ve cahiliye kol geziyor herkes kendi yarattığı putun arkasında helak oluyor. Sonra büyük firavun Amerika küçük Firavun İsrail değip işin içinden kolayca çıkıyor.

İslamla-müslümanın, iman ile dinin yolları ayrışmış kimse farkında değil. Vicdanlı Müslüman hırsını, vicdanlı vatansever kızgınlığını bir enerjiye dönüştürüp ilimle- irfanla üretime yöneltemez.

Gücü olmadan bağıranlar Putinizim yolunda bağıra bağıra Demirelleşiverirler farkında olamadan..!..?

Medeniyet üretmeyen özgürlük ve zenginliğin bir komperkanyan girdabı olduğunu fark edemezler..!..?

Bu ülkede mazlumuz diyen herkes adeta potansiyel zalim adayı.Toplumu üretilmemiş zenginliğe alıştırmak başka bir şuursuzluk ve sosyoekonomik Lawrensliğe çanak tutmak olduğunu idrak edemezler?!..?

Herkes kendi yarattığı yeryüzü tanrısının sapkınlığı ile birbirini giyotin makasıyla kesme hazırlığında iken biz zenciyiz 3.sınıfız diye yol alanlar daha yolun başına gelmeden beyazlaşıp yeni zenciler üretiyorsa, Şekilci modernizm, Ortadoğululaşan İslamcılık ve sloganlaşan bir milliyetçilik ile biz daha çok GIYABİ CENAZE NAMAZI kılarız. Daha çok işini gücünü bırakıp narkozlanmış ruh hali ile internet başında şuursuzca SİMGELERİ HUZURUNDA devre dışı oluruz.

Müslüman ilimle iman arasındaki duvarları yıkmak zorunda. Müslüman bilme araştırmaya yönelip çalışmayı ve üretmeyi bir karakter haline getirmek zorunda. Müslüman ruhu olan bir ilimin HİKMET olduğunu ve Kurandaki hikmet kavramını anlamak-kavranmak zorunda.


Unutmayalım Allah(CC.) kulları arasında adaletsizlik yapmaz. İslam dini evrenseldir deyip sonra mezhepleştiren, yetmedi meslek mezhepçiliği, yetmedi ideolojilerini hatta devlet kurumlarını dahi nesepleştirerek adeta birbirini yiyerek (komperkanyan) güz mevsimine hazırlık yapan bütün anlayışlar kendisini Müslüman'ım diye tarif ediyorsa? Kendi meşrebini ÜMMET kendi alemini NİZAM-I ALEM zanneden bizim Müslümanlığımız da, bizim vatanseverliğimizde, bizim Türklük anlayışımızda bir sorun var demektir.

Sizin ilim adamlarınızın statü gölgesinde makamlarında yatmasını da İsrail mi istedi.. ?? Sizin haramzade olup yalan toplumu olmanızı da İsrail mi istedi..?? Siz uzun menzilli füzeler İle atom ürettiğinizde yanı başınızdaki ağzı açlık kokan Ermenistan mı engelledi.. ???

Müslüman toplumlarını sömüren her milletten çeşit çeşit hanım ve dizine dizine evlat edinen kralların-şeyhlerin vebali yok ,yada işten kaytarmayı karakter haline getirmiş veya devleti sövüçlemeyi siyasetten soymayı ganimet gören Müslümanın suçu yokta da üç beş milyon nüfuslu İsrail'i yüzlerce milyonluk İslam-Arap dünyasını içerisinde besleyen kalkındıran dünyanın her yerinde para kazanıp ayakta tutan Yahudi iş adamları mı suçlu..??

Kendi aczi yetini, tembelliğini, fikri fukaralığını kapatmak için düşmanının gücünü abartan şuursuz hainlikten kurtarmayı NEDEEEENNN akıl edemeyiz..??

Bu ülkenin MISIR yada SURİYE olması İslam camiasında bir İNSANLIK FACİASIDIR?!..? İnanırız ki GÖZYAŞI en iyi leke çıkarıcıdır...Peki bu kadar gözyaşına rağmen Müslümanın neden hala İDRAK damarları tıkalıdır..!

Ve gelin önce kendimizle yüzleşelim. Hadi Allahtan utanmıyoruz, kendimizden- insanlığımızdan utanmıyoruz bari her sefer başında buluştuğumuz şu musalla taşlarında utanalım...!..?

Eflatun derki : Birbiriyle savaşanlara üstten aşağı baktınız mı birbirini YOK eden TEK taraf görürüsünüz..!..? ve bizim MEVLANAMIZ buyuru ki; Bir mum başka bir mumu yakmakla ateşinden bir şey kaybetmez..! Gelin ruhumuza bulaşmış NİFAK tohumlarını SÖKÜP atalım, gönül meşalelerimizle birbirimizi aydınlatalım..
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.