Kızılay Web Banner 950X100
17 Şubat 2020 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Muhammed Ali TAŞTAN > Sanatçı ve Sermaye
Muhammed Ali TAŞTAN

Sanatçı ve Sermaye

07.08.2019 23:05 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Muhammed Ali TAŞTAN
Cennet koyunda bir sanatçı,  yaz tatilinde…
Sabah uyandı dünden kalma baş ağrısı ile, kahvesi hazır mis gibi içti ve biraz kendine geldi. Balkonda masanın üstünde bir gazete usulca kahve tabağını gazetenin üstüne koydu, çünkü o gazete alınır ve hiçbir zaman okunmazdı.  Sosyal Medyaya girdi ve o’da ne? Kaz dağlarında çevreci(!) eylem insanlar ağaç kesilmesine karşı ayaklanmış maden sahasına yürüyor hemen makyajını yaptı telefonun kamerasını açtı ve story vakti;
-Yağmaya talana dur de!
-Kaz Dağına Dokunma!
-Yeter Artık!
Ve görev tamamlandı. Artık aydın, entelektüel ve tarihte eşi görülmemiş bir sanatçıydı.
-Sanatçımıydı?
-Evet ya değimliydi. O her sene Koç Festivallerinde binlerce kişiye şarkı söylüyor. Yaptığı resimleri Koç Müzesinde sergileniyor destek verdiği siyasetçisinin ayakkabısı bile aynı müzeye konuyordu üstüne birde lüks toplantılarda Anadolu’nun çocuklarına yardım topluyordu, evet o sanatçıydı! 
Peki ya Koç?
-Hiç o meseleye girme cancağızım senide Koç pek alakadar etmez. Evet belki maden sahaları işletip o da Ağaçları kesiyordur. Evet belki Üniversite yapmak için memleketin ortasında Zekeriya Köyde binlerce ağaç katlediyordur. Evet belki Rotary Kulüplerde o gün tüketilen içki miktarında Anadolu çocuklarına sözde yardımlarda yapıyorlardır.
 Ama sanane! Bak az önce ki sanatçı(!) hiç Koçlara, Kuzulara karışıyor mu? 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.