SORGULAMAYA MERHABA!

Hayatın yenilikçi yönünün bir getirisi olarak açılmış olan sorgu haber sitemizden tüm okurlara merhabalar. İnternet haberciliğinde yeni bir çığır açmayı hedef edinen, klişeleşmiş haber mantığını reddeden, nesnel bakış açısını elzem ilke edinen, sorgulamayı kendine felsefe edinen, alanında bir marka olmayı misyon ve vizyon edinmiş bir adrestesiniz, adresteyiz.

Hep birlikte olup biteni sorgulayacağımız bu sitede benim gibi aktif manada köşe yazarlığına bu yazı itibariyle başlayan genç birine kocaman bir köşe ayırmasından ötürü sevgili M.Hanifi Aksakal abime teşekkür ediyorum. Ayrıca siz değerli okurlara da bu yazı itibariyle zaman ayırıp naçizane gönlümden kopup gelen metinleri okuyacağınızdan ötürü sonsuz saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Bugün itibariyle kalemimden dökülen kelimelerin yettiği kadar sizlerle bu siteden buluşmaya çalışacağım.
Evet bu adreste olmak biraz önce de zikrettiğim gibi ben deniz için bir ilki teşkil ediyor. Belki bazı büyüklerim tarafından bu durum tecrübesizlik ve çaylaklık olarak nitelendirilebilir. Ama siz değerli okurlarımın göstereceği ilgi ve alakayla yazın hayatına yelkenlerimi açıp fırtınaları lehime çevireceğim inşallah.

Yeri gelecek sizlerle edebiyatla, tarihle, felsefeyle, siyasetle, müzikle, doğayla, yaşamla ve Erzurum'umuzla ilgili fikir alışverişi yapacağız. Asla karanlıklardan ürküp kaçmayacağız. Bir mum da biz yakıp karanlıkları aydınlıklara çevirmeye çalışacağız. Her daim doğrunun ve iyinin müptelası, yanlışın ve kötünün yegane düşmanı olmaya çalışacağız. Basiretimizin büyüklüğü nispetinde yorumlar yapmaya, nevi şahsımıza münhasır bir yol çizip bu yolda yürümeye çalışacağız. Düşünceleri ve eylemleri ne olursa olsun eleştirdiklerimize kin kusmayacağız, hakaret etmeyeceğiz. Biz bize taş atana dahi gül atmayıp o gülü kendi ellerimizle onlara sunacağız. Hakkı, haklı olanı dile getireceğiz ta ki yüreklerimize kazınana kadar. Geçmişte olduğu gibi bugünde devam eden zulümleri alkışlamayacağız, zalimi asla sevmeyeceğiz. Çünkü biz İstiklal Harbi'nin şiirlerdeki kahramanı Mehmet Akif Ersoy'un bakış açısına sahip olacağız. Ve biz asla pes etmeyeceğiz, ruhumuz Azrail'e pes edip teslim olana kadar. Çünkü biz pes etmek nedir bilmeyen ecdadın torunlarıyız. Çünkü biz gemileri karadan yürütecek iman gücünü kendinde bulan kararlı ve dirayetli Fatih Sultan Mehmed'in torunlarıyız. Ve biz dünya tarihini yazan, dünyanın dönüşüne yön veren bir milletin evlatlarıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha hepinize saygılarımı sunar, sorgulamaya davetimi bildiririm. Yeni yazımızda buluşana kadar kalın sağlıcakla.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.